اسکنر CANON DR-C225w

Canon imageFORMULA DR-C225W - Document Scanner

تماس بگیرید

لطفا جهت اطلاع از موجودی و قیمت این کالا برای خرید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.
(مشاوره رایگان میباشد)
02188499503

Canon imageFORMULA DR-C225W - Document Scanner
اسکنر فیدر کانن دی آر سی 225 وایرلس
اسکنر دورو - رنگی
سرعت اسکن مشکی : 25 برگ در دقیقه
سرعت اسکن رنگی : 25 برگ در دقیقه
کیفیت اسکن : 150*600 dpi
توان اسکن روزانه : 1500 برگ
سایز اسکن: A4
قابلیت اسکن دو رو: دارد
امکان وایرلس : دارد
ظرفیت فیدر : 30 برگ
کاغذکش اتومات : دارد
لطفا برای اطلاع از موجودی و قیمت نهایی DR-C225w تماس بگیرید
پویش گران نوین
02188499503

Canon imageFORMULA DR-C225W - Document Scanner
اسکنر فیدر کانن دی آر سی 225 وایرلس
اسکنر دورو - رنگی
سرعت اسکن مشکی : 25 برگ در دقیقه
سرعت اسکن رنگی : 25 برگ در دقیقه
کیفیت اسکن : 150*600 dpi
توان اسکن روزانه : 1500 برگ
سایز اسکن: A4
قابلیت اسکن دو رو: دارد
امکان وایرلس : دارد
ظرفیت فیدر : 30 برگ
کاغذکش اتومات : دارد
لطفا برای اطلاع از موجودی و قیمت نهایی DR-C225w تماس بگیرید
پویش گران نوین
02188499503

اسکنر imageFormula DR-C225 ساخت شرکت کانن از اسکنرهای بسیار قدرتمندی است که کانن با آن‌ها معروف شده است. در ازای قیمت پرداختی برای خرید، این دستگاه سرعت بالایی را ارائه کرده و فایل‌های اسکن شده را در همان مدت‌زمان اسکن به‌صورت pdf تصویری، به‌صورت فایل‌های PDF قابل جستجو ذخیره می‌کند. همچنین این دستگاه دارای قابلیت تشخیص متن (OCR) بسیار دقیقی است و برنامه‌های قدرتمندی درزمینه‌ی مدیریت اسناد، OCR، ایجاد ویرایش فایل‌های pdf ارائه می‌دهد. اسکن‌ کارت‌های ویزیت تجاری کمی در این مدل ضعیف است اما بااین‌حال قابلیت‌های دیگر این محصول آن را به انتخاب اول بسیاری از منتقدین و رسانه‌های فناوری روز دنیا تبدیل کرده است. این اسکنر حرفه‌ای مخصوص اسناد برای استفاده‌های سنگین شخصی و یا اداری طراحی شده است.
جایگاه در بازار

اسکنر DR-C225 درزمینه‌ی سرعت بسیار به دستگاه ScanSnap iX500 ساخت شرکت Fujitsu نزدیک است و سرعت اعلام‌شده برای هر دو دستگاه برابر با 25 برگ دو رو یا 50 برگ تک‌رو است. همچنین هردوی این دستگاه‌ها در عمل به‌سرعت اعلام‌شده از سوی شرکت سازنده‌ی خود رسیده و با همان سرعت نیز می‌توانند فایل‌های اسکن شده را با قابلیت OCR تشخیص متن داده و به‌صورت فایل pdf ذخیره کنند بدون اینکه زمان اسکن افزایش یابد. مرحله‌ی تشخیص متن OCR در اسکنرهای دیگر زمان بسیار زیادی را به فرآیند کلی اسکن اضافه می‌کند.

تفاوت‌های این دو اسکنر در مزایای انحصاری آن‌ها خلاصه می‌شود. اسکنر Fujitsu iX500 در اسکن کارت‌های ویزیت تجاری عملکرد بهتری دارد و همچنین از اتصال بی‌سیم WiFi برخوردار بوده و با تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌های مبتنی بر اندروید و iOS سازگار است. از سوی دیگر اسکنر DR-C225 تشخیص متن دقیق‌تری داشته و نرم‌افزارهای بهتر و کامل‌تری را در بسته به همراه دارد. برای مثال برنامه‌ی Nuance PaperPort (برای مدیریت اسناد)، Nuance OmniPage (برای تشخیص متن) نسبت‌ به برنامه‌های ارائه‌شده برای اسکنر Fujitsu iX500 قابلیت‌های بیشتری را در اختیار کاربر می‌گذارند. اگرچه در DR-C225 فقدان اتصال بی‌سیم به این معناست که نمی‌توانید به‌صورت مستقیم به تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت متصل شوید، می‌توانید با قابلیت Attach to Email در بزار اسکن کانن آن را ایمیل کنید و به تلفن همراه خود بفرستید.

نصب‌ و راه‌اندازی و نرم‌افزار

یکی از ویژگی‌های بسیار مثبت در DR-C225 این است که نسبت به دیگر اسکنرهای حرفه‌ای فضای بسیار کمی را نیاز داشته و بر روی میز کاری‌تان اشغال می‌کند. همانند اسکنر imageFormula DR-C125 ساخت کانن این دستگاه ابعادی کوچکی داشته و فضای زیادی را برای سینی کاغذ خود نیاز ندارد.

در فرآیند اسکن، هر برگ مسیری U شکل را در داخل دستگاه طی می‌کند و این حرکت از سیستم تغذیه‌ی خودکار ADF از قسمت پشتی دستگاه آغاز شده و به زیر اسکنر رفته و از سینی خروجی دستگاه که در قسمت دستگاه قرار دارد خارج می‌شود. برای کاغذهای سنگین‌تر و ضخیم‌تر مانند کارت‌های ویزیت، اهرم کوچکی را در کنار اسکنر فشار می‌دهید که درنتیجه‌ کارت ویزیت و یا کاغذهای ضخیم‌تر مسیری را به‌صورت مستقیم در درون دستگاه طی می‌کند. در این حالت کارت به زیر دستگاه رفته و سپس به سمت جلوی دستگاه در شیار نزدیک به خروجی دستگاه می‌رود.

نصب و راه‌اندازی دستگاه همانند دیگر اسکنرهای USB بوده و پیچیدگی خاصی را دربر ندارد. نرم‌افزارهای دیگر در کنار PaperPort و OmniPage برای این اسکنر موجود هستند که از آن‌ها می‌توان به نرم‌افزارهای Presto! BizCard برای کارت‌های ویزیت تجاری، درایورهای Twain، WIA و ISIS، Nuance eCopy PDF Pro Office اشاره نمود. درایورهای اشاره‌شده این امکان را به کاربر می‌دهند تا از هر برنامه‌ی ویندوزی که به فرمان Scan مجهز است با استفاده از این دستگاه اسناد خود را اسکن کنند. همچنین نسخه‌ای از برنامه‌ی CaptureOnTouch برای این دستگاه فراهم شده که فرآیند اسکن بسیار آسانی را به همراه دارد.

صفحه‌ی اصلی در برنامه‌ی CaptureOnTouch به کاربر اجازه می‌دهد تا با استفاده از 3 پروفایل استاندارد به اسکن بپردازد. همچنین می‌توان نوع اسناد و مقصد اسکن را انتخاب کرده و سپس فرآیند اسکن را آغاز نمود.

به‌صورت پیش‌فرض، گزینه‌های مختلف اسناد در این برنامه شامل «Business Card»، «Text» و «Full Auto» است. مقاصد ذخیره‌سازی فایل‌های اسکن شده شامل برنامه‌های ارائه‌شده با اسکنر، ایمیل، پرینت، Microsoft SharePoint وب‌سایت‌های مختلف مانند OneDrive، SugarSync، Dropbox و Google Drive است. گزینه‌های فوق تنوع خوبی داشته و نیازهای کاربران را برآورده می‌کنند اما در غیر این صورت کاربر می‌تواند هر یک از تعاریف را بر اساس نیازهای خود تغییر دهد. برای مثال کاربر می‌تواند وضوح اسکن را تغیر داده، انواع جدیدی از اسناد را تعریف کند، مقاصد جدیدی برای اسکن تعیین کند و پروفایل‌های جدید بسازد.

سرعت اسکن و مدیریت فایل‌های اسکن‌شده

وضوح 600 ppi اسکن در DR-C225 در اسکنرهای مخصوص اسناد رایج بوده و برای اسکن متن از حد نیاز هم بیشتر است. در بیشتر مواقع وضوح 200 ppi و حالت سیاه‌وسفید برای اسکن متن کافی است.

نکته‌ی مثبت در این اسکنر این است که اسکن مرحله‌ی تشخیص متن OCR زمان اسکن را افزایش نمی‌دهد که با توجه به محبوبیت فایل‌های pdf قابل‌جست‌وجو این ویژگی بسیار خوشایند است. قابلیت تشخیص متن OCR بدون افزایش زمان اسکن می‌تواند سبب برتری این محصول نسبت به اسکنرهایی می‌شود که سرعت اسکن بالاتری در حالت ذخیره به‌صورت فایل pdf تصویری داشته اما در حالت تشخیص متن زمان اسکن به‌شدت افزایش می‌یابد.

اسکنر DR-C225 عملکرد خارق‌العاده‌ای در تشخیص حروف و متن OCR از خود نشان می‌دهد. ترکیب سخت‌افزار و نرم‌افزار OmniPage قادر است متونی را با فونت Times New Roman و Arial را در سایز 6 بدون اشتباه بخواند. همچنین این دستگاه عملکرد خوبی در تشخیص فونت‌های متفرقه دارد. اسکنرهای برندهای دیگر معمولاً در تشخیص این فونت‌های متفرقه عملکرد خوب نداشته و اشتباهات زیادی در تشخیص حروف دارند. اسکنر DR-C225 بالاترین بدون اغراق حد دقت و عملکرد را در تشخیص متن در اسکنرهای مخصوص اسناد از خود نشان داده است.

بخش تاریک عملکرد در اسکنر DR-C225 در اسکن کارت ویزیت است. اگرچه اسکنر در کنترل و هدایت کارت ویزیت در تعداد بالا عملکرد بسیار خوبی دارد اما اسکن کارت‌ها دقت خوبی ندارد. می‌توان گفت اسکن کارت ویزیت در این دستگاه در زمان صرفه‌جویی می‌کند.

نتیجه‌گیری

اگر اسکن و مدیریت کارت ویزیت در برنامه‌ی کاری شما از اهمیت بالایی برخوردار است و یا اینکه اتصال به تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت برایتان مهم است، اسکنر Fujitsu iX500 بهترین انتخاب برای شماست. بااین‌حال در بیشتر ادارات نبود اتصال WiFi اهمیت نخواهد داشت و قابلیت تشخیص متن بهتر و دقیق‌تر DR-C225 و مدیریت بهتر اسناد اسکن شده تمامی نواقص و کسری‌های این دستگاه را پوشش می‌دهد. این موضوع برتری نسبی کوچک اما واقعی نسبت به‌تمامی مدل‌های رقیب به این اسکنر می‌دهد.

 

مشخصات فنی اسکنر
برند اسکنر
CANON
نوع اسکنر
بایگانی و دبیر خانه ای (فیدر دار)
کاربرد اسکنر
اداری-سازمانی
سایز اسکن
حداکثر A4
توان اسکن روزانه
1000 تا 2000 برگ
کاغذکش ADF
دارد
ظرفیت فیدر
25 تا 50 برگ
کیفیت
600*600
سرعت
10 تا 30 برگ در دقیقه
اسکن نگاتیو
ندارد
اسکن دورو
دارد
امکان شبکه
ندارد
ابعاد
300*235*339 میلیمتر
وزن
2.7 کیلوگرم

نظرات

مزایا و معایب

مزایا
 • قابلیت تغذیه خودکار ADF
 • امکان اسکن دورو
 • سرعت بالای اسکن
 • امکان وایرلس
 • تشخیص اتوماتیک سایز کاغذ
 • تصحیح کجی صفحه
 • بهینه سازی رنگ
 • حذف سایه
 • رد کردن صفحات خالی
 • چرخش عکس
معایب
 • نداشتن شبکه
 • فاقد اسکن نگاتیو

تگ ها