راحت ترین روش نصب سه کاره کانن 3010 برای کاربر

در عرصه پرینتر، شرکت های بزرگی با یکدیگر در حال رقابت هستند که می توان به کانن اشاره داشت .این مجموعه دست به تولید محصولی بسیار ساده برای کاربران زده است که از دستگاه امکانات زیادی نخواهد..

MF3010 از محصولات بسیار ساده این کمپانی بوده که قابلیت های ساده ای هم داراست .پس با ما برای نقد این محصول همراه باشید .

مشخصات فنی و کیفیت ساخت

پرینتر کانن مدل MF3010 دارای ابعاد 373*276*254 میلی متر و وزنی بالغ بر 7.6 کیلوگرم داراست که این وزن برای پرینتر بسیار مناسب بوده چون در صورت جا به جایی دستگاه کاربر به مشکلی برنمی خورد.تکنولوژی این دستگاه  از نوع لیزری بوده که در آخرین حد تکنولوژی قرار دارد .کاربری دستگاه ها مختلف است به طوری که بعضی از دستگاه ها تک کاره و بعضی دیگر چندکاره هستند ولی این محصول سه کاره بوده یعنی قابلیت پرینت ، اسکن و کپی را داراست که در نوع خودش بسیار مناسب است .نوع چاپ این محصول تک رنگ یا همان سیاه و سفید بوده و قابلیت پرینت رنگی را ندارد .رزولوشن این محصول خیلی تعریفی ندارد چون 600*600 بوده ولی برای پرینت سیاه و سفید 3010 مناسب است اما توان کار ماهانه بسیار بالا است به طوری که قابلیت پرینت 10000برگ را دارد. سرعت چاپ برای کاربران بسیار مهم بوده که در این محصول  19 برگ در دقیقه است .سرعت این دستگاه می توانست بهتر از این طراحی شود ولی همانطور که اول گفته شد این دستگاه در سری محصولات ساده کانن قرار دارد.

اسکنر این دستگاه دارای رزولوشن بسیار خوبی است به طوری که قابلیت اسکن با رزولوشن 600*1200 را داراست که این قضیه در نوع خودش بسیار مناسب است .قابلیت کپی این محصول  بسیار نزدیک به پرینت آن بوده و قابلیت بزرگنمایی 50 تا 200 درصد است که در حد خودش مناسب است .این محصول دارای یک صفحه نمایش دو خطی بوده که کاربر از طریق آن قابلیت این را دارد که می تواند کلیه عملیات دستگاه را که در حال انجام است بر روی آن مشاهده کند . از معایب این محصول می توان به نداشتن شبکه بی سیم در آن و همچنین نداشتن فکس اشاره داشت .

همانطور که گفتیم پرینتر لیزری کانن مدل MF3010 در سری دستگاه های تک رنگ لیزری و سه کاره با قیمت نسبتا پایین قرار دارد که کارکرد بسیار ساده ای دارد که برای مصارف خانگی و محیط های  کاری کوچک بسیار مناسب است .