آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته

در این مقاله قصد بر این داریم تا چگونگی نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته از نوع آنالوگ را توضیح دهیم . قبل از شروع به نصب هر وسیله و تجهیزاتی لازم است تا در ابتدا تجهیزات مورد نیازتان را تهیه کنید و سپس شروع به کار کنید . تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته عبارتند از : 

- دوربین مداربسته

- دستگاه ضبط تصویر یا DVR

- هارد اینترنال

- آدابتور ( ادابتور به تعداد دوربین مورد نیاز است و معمولا 2 امپر و 12 ولت می باشند)

- BNC برای هر دوربین 2 عذذ لازم است

- پاور باکس برای آراستگی و نظم کار

- کابل RG59 برای انتقال تصویر و کابل برق

لازم است بدانید :

تمامی دوربین های مداربسته به طور معمول دارای دو فیش ورودی می باشند . این دو فیش یکی برای انتقال تصویر و دیگری برای تامین برق مورد استفاده قرار می گیرند . در بازار امروزی سه مدل BNC وجود دارد BNC لحیمی ، BNC پرسی و BNC پیچی . 

BNC پرسی : برای استفادهه از این نوع بی ان سی نیاز به یک آچار مخصوص دارید . 

BNC پیچی : استفاده از این نوع BNC به دلیل راحتی کار و قطعی کم امری بسیار راخت است نسبت به سایر مدل های موجود در بازار اما برای استفاده نیاز به یک پیچ گوشتی دارد .

BNC لحیمی : این مدل قطعی بسیار کنی دارد اما به دلیل سختی در حین زدن زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد . 

نحوه اتصال BNC به کابل RG59 : 

در ابتدا لازم است تا قسمت جدا شونده را در داخل کابل قرار دهید بعد روکش پلاستیکی کابل را در حدود 5 سانتی متر جدا سازید تا به مغذی کابل برسید .در مدل BNC پیچی مغذی را در داخل قرار می دهیم و پیچ را محکم می کنیم  و بعد شیلد آلومینیومی را در انتهای BNC وصل کنید .  توجه کنید که مغذی کابل با شیلد برخورد نداتشته باشد . برق دوربین 12 ولت DC با جریان 1 تا 2 آمپر است ک با آداپتور تامین می شود . 

نصب دوربین :

در ابتدا دوربین ها را در محلمورد نظر نصب می کنیم . برای هر دوربین کابل های برق و RG59 را نیز می کنیم . برق 220 ولت را که از طریق سیم منتقل شده راربه آدابتور وصل می کنیم و کابل تصویر را نیز به یک فیش BNC متصل می کنیم . در حین کار از استفاده از کابل های قطعی دار استفاده نکنید و سیم ها را از قراردادن کنار کابل برق فشار قوی دور کنید تا در تصاویر نویز نداشته باشید

DVR های موجود در بازار بدون هارد ارائه می شوند و شما باید با توجه به تعداد دوربین ها کیفیت تصاویر نصب به خرید بهترین هارد برای DVR خود اقدام نمایید . بعد از تهیه هارد مورد نظر و نصب هارد بر روی دستگاه ضبط تصویرتان دوربین و سایر کابل ها را به پشت DVR متصل کنید و سپس با تنظیم تاریخ و ساعت شروع به مشاهده و ضبط تصاویر بکنید .