افزایش عمر تونر کارتریج

مراقبت از پرینتر های جوهرافشان اهمیت بالایی دارد به این دلیل که کارکرد و عمر طولانی پرینتر بسیار مهم میباشد.

شما می توانید با یک سری نکات و مراقبت های ساده به این مهم دست یابید.

مراقبت از کارتریج:

زمانی که پرینتر جوهرافشان به یک یا چند کارتریج جوهر نیاز پیدا کرد آنها را درست و برابر دستورالعمل تعویض نمایید.در صورتی که دستور العمل پرینتر خود را ندارید میتوانید آن را معمولا از وب سایت شرکت سازنده دریافت کنید. تا زمانی که کارتریج های قدیمی جوهر را عوض کنید انها را داخل پرینتر نگه دارید تا از خشک شدن تزریق جوهر آن جلوگیری گردد.

پر کردن مجدد:

یکی از بزرگترین هزینه های پرینتر تعویض کارتریج های خالی از جوهر می باشد. اگرچه استفاده از یک فروشنده ی دسته سوم میتوانند سبب صرفه جویی در هزینه شود ولی دلایل متفاوتی وجود دارد که باید ملاحظه شود. پرکردن مجدد یک کارتریج جوهر سبب می شود تا گارانتی تعویض کارتریج از درجه اعتبار ساقط شود و در برخی موارد نیز استفاده از یک کارتریج جوهر مجددا پرشده سبب باطل گردیدن گارانتی تعویض خود پرینتر میگردد.

همه ی پرینتر ها از جوهر های خاصی استفاده میکنند طوری طراحی شده اندکه سریعا خشک شده و در برابر محو شدگی مقاوم هستند . راهی برای شناسایی اینکه آیا در پر کردن دوباره کارتریج از جوهر های با کیفیت استفاده میشود وجود ندارد مگر اینکه از کارتریج های جوهر با برند همان شرکت سازنده استفاده کنند.استفاده از کاغذهای پیشنهادی شرکت سازنده به کارکرد پرینتر کمک کرده و از گیر کردن کاغذ در آن که باعث بروز هزینه های اضافی می شود جلوگیری می کند.

 تمیز نگه داشتن:

بازرسی و تمیز نگه داشتن پرینتر در هر زمانی که کارتریج جوهر آن را تعویض می کند ایده مناسبی است . اگر از یک پرینتر چندکاره با صفحه اسکنر استفاده می کنید آن را با یک پارچه نرم و خشک و بدون پرز تمیز کنید . می توانید از تمیز کننده های مناسب برای تمیز کردن شیشه آن استفاده کنید و از به کار بردن تمیز کنندگی با خاصیت خورندگی و سایندگی اجتناب کنید . قبل از انجام هر کاری پرینتر خود را خاموش کنید . سینی کاغذ را خارج کرده و آن را با یک پارچه مناسب تمیز کنید . اگر برگه های پرینتی دارای لکه ها و رگه های سیاه میباشند لازم است تا هد پرینتر را تمیز کنید.

خنک نگه داشتن جوهرافشان:

هر پرینتری دارای یک سیکل کاری پیشنهادی و یا حداکثری است که که کاربران اعلام میکنند که چه تعداد صفحه را می تواند در هر ماه و بدون اینکه به قطعات فشار آورد پرینت بگیرد.

تنظیم:

همه پرینتر های جوهرافشان دارای ویژگی هایی از قبیل اتومات ، هد پرینت یا فرایند اصلاح کیفیت پرینت هستند. اگر بعد از پرینت متن ها و تصاویر مورب و ناهموار به نظر میرسد با استفاده از دستورالعمل های موجود چگونگی فرایند تنظیم هد پرینت ان را انجام دهید که اصولا این فرایند شامل پرینت یک صفحه ازمایشی و بررسی الگوهای مورد نظر میباشد.