دستگاه پول شمار مناسب شما کدام است

کوچکترین اشتباه در شمارش پول می تواند بزرگترین فاجعه را به همراه داشته باشد به همین خاطر دستگاه های پول شمار از مهم ترین ابزار ها برای استفاده در بانک ها و دیگر مکان ها به شمار می روند . در هنگام خرید دستگاه های پول شمار باید دقت فراوانی داشته باشید تا بهترین دستگاه پول شمار را خریداری کنید . یکی دیگر از ویژگی های دستگاه های پول شمار امکان تشخیص اسکناس های جعلی می باشد . دستگاه های پول شمار با امکان تشخیص اسکناس های جعلی در هنگام شمارش اگر با پول های جعلی مواجه شوند یا شمارش قطع می شود یا به صورت خودکار پول های جعلی را دور می ریزند . اگر تشخیص اسکناس های جعلی از اهمیت بالایی برخوردار باشد در هنگام خرید لازم است تا از وجود این قابلیت در دستگاه پول شمارتان اطمینان حاصل کنید . 

در هنگام دستگاه پول شمار بهتر است تا از برند های ایرانی به جای برند های خارجی خریداری کنید تا در صورت بروز هر عیب و ایرادی بتوانید سریع تر و ساده تر نسبت به تعمیر دستگاه پول شمارتان اقدام کنید . در صورت خرابی و در صورتی که دستگاه اسکناس شمار خارجی شما خراب باشد ممکن است قطعات مورد نظرتان در دسترس نباشد و نتوانید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید . 

دستگاه های پول شمار به صورت کلی به دو صورت رومیزی و ایستاده در بازار موجودند . 

دستگاه های پول شمار رومیزی

دستگاه های پول شمار رومیزی به دو دسته پول شمارهای تسمه ای و پول شمار های غلطکی تقسیم بندی می شوند . اگر پول شمار های تسمه ای خرا شوند دیگر نمی توانید از ان ها استفاده کنید . دستگاه های پول شمار غلطکی از عمر بالاتری برخوردارند و در صورت خراب بودن و از بین رفتن یکی از تسمه ها هم می توان از ان ها استفده کرد . بهتر است در هنگام خرید دستگاه های پول شمار نوع غلطکی را انتخاب کنید تا کمتر دچار مشکل شوید . دستگاه های پول شمار رومیزی کوچک تر از پول شمار های ایستاده می باشند . 

دستگاه های پول شمار ایستاده 

دستگاه های پول شمار ایستاده تنها در بانک ها مورد استفاده قرار میگیرند سرعت شمارش این دستگاه های پول شمار از سایر مدل پول شمارها بیشتر است . بعد از شمردن پول ، درگاه دستگاه های پول شمار ایستاده بسته می شود و از ورود هر چیزی مانند گرد و غبار جلوگیری می کند و باعث می شود تا این دستگاه ها عمر بیشتری داشته باشند . سرعت دستگاه های اسکناس شمار ایستاده در حدود شمارش 1000 اسکناس در ثانیه می باشد . 

دستگاه های پول شمار جدید علاوه بر شمارش پول ها قابلت دسته بندی پول ها را نیز به همراه دارند . می توانید به صورت همزمان هم پول هایتان را بشمارید و هم ان ها را دسته بندی کنید . از جمله نکات دیگر که در حین خرید دستگاه پول شمار لازم است توجه کنید عبارتند از : 

- دستگاه پول شمار باید توانایی شمارش اسکناس های بهم چسبیده و تقلبی را داشته باشند . 

- صدای دستگاه پول شمار نباید زیاد باشد که برای دیگران مزاحمت ایجاد کند . 

- علاوه بر نمایشگر رو به رو نمایشگر دوم مشتری نیز داشته باشید . 

- ظرفیت ورودی اسکناس ها باید بالا باشد حداقل تا 200 اسکناس

- سرعت دستگاه پول شمار باسد بالا باشد . حداقل سرعت شمارش 800 برگ