پرینتر لیزری بخریم یا پرینتر جوهر افشان

اگر در نظر دارید تا برای خانه یا محل کارتان یک چاپگر تهیه کنید در ابتدا طیف وسیعی از چاپگرهای لیزری یا جوهری در پیش روی شما قرار می گیرد . اما کدام گروه از پرینترها برای شما مناسب ترند ؟ لیزری یا جوهری ؟ در این مقاله به این موضوع نگاهی می اندازیم تا خرید پرینتر را برایتان امری ساده تر کنیم .

در حالی که هر دو نوع چاپگرهای جوهر افشان و چاپگرهای لیزری وظایف عمومی خود را انجام می دهند اما نحوه عملکرد چاپ و دیگر موارد کلی آنها با هم تفاوت دارد .

پرینترهای جوهرافشان مجموعه ای بزرگ از نازل های جوهر است که بر روی کاغذ قرار می گیرند . در بعضی از مدل های چاپگرهای جوهری از تانک یا مخزن جوهر استفاده شده است که امر جایگزینی کارتریج را از بین برده است . پرینتر های لیزری دارای کارتریج تونر هستند که شامل یک ماده پودری است که با گرما به کاغذ متصل می شوند و تصویر را ایجاد می کنند .

مهم ترین مسئله همانند بسیاری از تصمیمات در خرید فناوری این است که شما واقعا چه چیزی را نیاز دارید و قصد انجام چه کاری را دارید . قاعده کلی در این زمینه این است که اگر شما می خواهید عکس های زیادی را چاپ کنید باید یک پرینتر جوهر افشان را انتخاب کنید تا نتایج بهتری را بدست آورید . از سوی دیگر ،اسناد و مدارک را می توانید با کیفیت بالا با خرید پرینتر های لیزری بدست آورید . پرینترهای لیزری معمولا سرعت بیشتری برای چاپ دارند به همین دلیل است که در دفاتر اداری معمولا از پرینتر های لیزری استفاده می شود .

اگر قصد دارید از چاپگرتان برای چاپ اسناد روزمره استفاده کنید بهترین انتخاب برایتان پرینترهای لیزری است . توجه کنید که کارتریج های جوهری از کارتریج های لیزری گران تر هستند . قبل از انتخاب نهایی پرینتر مدنظرتان و خرید ، به هزینه های تعمیر و نگهداری و دیگر هزینه های چاپگرتان بعد از خرید پرینتر دقت کنید .

همچنین توجه داشته باشید که آیا پرینتری که انتخاب می کنید قادر است تا امکانات اتصالی نظیر wi-fi - اترنت یا همان اتصال وقرار گیری در شبکه ، apple airprint و google cloud print را پشتیبانی می کند یا خیر ؟!

در نهایت ابعاد چاپگر را بررسی کنید چرا که بعضی از مدل ها بسیار بزرگ هستند و برای استفاده و قرارگیری در منزل انتخاب مناسبی نیستند .