مواد مصرفی پرینتر

صنعت چاپگر همانند سایز صنایع دارای اصطلاحات منحصر به فرد و مجموعه ای از اصطلاحات مرتبط با محصولات و ویژگی محصولات است . برای کاربرانی که ممکن است با این اصطلاحات آشنا نباشند در زیر یک لیست کوتاه ارائه کرده ایم . درک پایه ای از این اصطلاحات کمک بسیاری به خرید محصول مورد نظرتان می کند .

کارتریج های چاپی

برخی ممکن است از این واقعیت آگاه نباشند که در واقع دو نوع مختلف کارتریج برای پرینتر جوهرافشان وجود دارد : کارتریج جوهر و تانک جوهر . کارتریج های جوهر ظروف جوهری هستند که از یک ساختار خاص ساخته شده اند . برندهایی همانند HP و EPSON علاوه بر ارائه کارتریج های جوهر ، جوهر های خاص برای پر کردن تانک را نیز ارائه می کنند . مخازن جوهر سر چاپی ندارند در عوض سر چاپی درون خود چاپگر یافت می شود . تولید کنندگان معمولی که از تانک های جوهر استفاده می کنند اپسون ، کانن و برادر است . 

انواع جوهر های مختلف برای کارتریج های چاپی : رنگ و رنگدانه 

سنتی ترین و معمول ترین جوهر برای کارتریج های چاپی رنگ جوهر است . جوهر رنگی قوی تر از جوهر مبتنی بر رنگدانه است و رنگ های بیشتری را تولید می کند با این حال از آن جا که کثر آن ها محلول در آب هستند گاهی اوقات می توانند لایه برداری کنند . جوهر رنگی نیاز به زمان بیشتری برای خشک شدن دارد و در برابر آب نیز مقاوم نیستند نقص دیگر این جوهر ها حساسیت آن ها نسبت به نور است که باعث می شود جوهر در طول زمان خفه شود . جوهر رنگدانه همچنان همچنان برای کاربرانی که محصولات چاپی آن ها در معرض نور خورشید قرار دارد و یا کسانی که به دنبال کیفیت چاپ آرشیو هستند بیشتر انتخاب می شود . 

کارتریج تونر 

در حالی که کارتریج های جوهری و جوهر با پرینتر جوهرافشان سازگار هستند ، کارتریج تونر با پرینتر لیزری استفاده می شوند . کارتریج تونر لیزری حاوی تونر یک پودر کربن خشک است . اگر چه کارتریج تونر برای کسانی که به دنبال کارتریج هایی با کارایی بالاتر و سرعت چاپ سریع تر هستند مناسب است اما از کیفیت عکس خوب یک کارتریج جوهر جلوگیری می کنند . 

هزینه هر صفحه 

هزینه هر صفحه مبلغ تقریبی پول هر صفحه چاپ شده برای هر کاربر است . برای محاسبه هزینه هر صفحه هزینه کارتریج را بپردازید و آن را بر عملکرد صفحه کارتریج تقسیم کنید . 

عملکرد صفحه

عملکرد صفحه تعداد تقریبی صفحات چاپ شده است که کارتریج قبل از حذف جوهر یا تونر تولید می کند . عملکرد کلی صفحه کارتریج شما تحت تاثیر عواملی مانند گرافیک ، اندازه ی فونت و رنگ خواهد بود . 

کارتریج شارژ شده 

این سری از کارتریج ها ، کارتریج هایی هستند که بعد از یک چرخه ی عمر با بخش های جدیدی بازسازی می شوند تا نتایج مشابهی را ارائه دهند . این کارتریج ها اغلب برای کسر هزینه اصلی و عرضه ی مزایای زیست محیطی مانند کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به علت فقدان مواد سالم در دسترس کاربران قرار می گیرند .