انواع ریبون رزین


ریبون وکس (Wax Ribbon)
» ميزان شفافيت چاپ: بسيار بالا
» ميزان مقاومت چاپ: بسيار پايين
» عمده مصارف: صنايع بسته بندي و...
» ویژگی ها: فقط جهت چاپ بر روي ليبل كاغذي

ریبون وکس رزین (Wax/Resin Ribbon)
» ميزان شفافيت چاپ: بسيار بالا
» ميزان مقاومت چاپ: پايين
» عمده مصارف: صنايع لوازم خانگي و...
» ویژگی ها: شفافيت خوب و مقاومت نامناسب

ریبون سوپر رزین (Super Resin Ribbon)
» ميزان شفافيت چاپ: بسيار بالا
» ميزان مقاومت چاپ: بسیار بالا
» عمده مصارف: صنايع خودرويي ، صنايع لوازم خانگي و...
» ویژگی ها: مقاومت بسيار زیاد در برابر حل‍‍‍ّالها و شرايط محيطي مختلف

ریبون رزین (Resin Ribbon)
» ميزان شفافيت چاپ: بسيار بالا
» ميزان مقاومت چاپ: بالا
» عمده مصارف: صنايع خودرويي ، صنايع لوازم خانگي و...
» ویژگی ها: مقاومت بسيار مناسب در برابر حل‍‍‍ّالها و شرايط محيطي مختلف

..............................................................................................................................
(Ribbon)، ریبون،ریبون وکس ،ریبون رزین ،وکس رزین ، سوپر رزین ،ریبون رنگی
ریبون (Ribbon):


ریبون یکی از مهمترین مواد مصرفی در تجهیزات بارکد و لیبل پرینترها بوده و از مشتقات نفتی تشکیل شده است و برای چاپ بر روی انواع لیبل مورد استفاده قرار می گیرد. ریبون ها از نظر تنوع به دو دستهه تقسیم می گردند که عبارتند از : ریبون وکس، ریبون رزین،ریبون وکس رزین، ریبون سوپر رزین

ریبون ها در سایز های استاندارد در بازار عرضه می گردند.ریبون ها در عرض های 40،60،80،110،160 و از نطر طول در متراژ های 75،110،300،450 متر تولید شده و در بازار جهانی عرضه می گردد.

ریبون وکس (Wax Ribbon):
ریبون وکس اغلب برای چاپ بر روی لیبل کاغذی که از نظر ماندگاری اهمیت چندانی برای کاربر ندارد مورد استفاده قرار می گیرد زیرا چاپ این نوع ریبون برای استفاده در مدت زمان کم بوده و در برابر اصطحکاک ، شستشو مقاومت کمی دارد و پاک خواهد شد.

ریبون وکس رزین (Wax/Resin Ribbon):
ریبون وکس رزین برای چاپ بر روی تقریبا تمامی لیبل ها مورد استفاده قرار می گیرد.ریبون وکس رزین از لحاظ کیفیت چاپ و مقاومت در برابر پاک شدن خاصیتی بین ریبون وکس و ریبون رزین را دارا می باشد.

ریبون رزین (Resin Ribbon):
ریبون رزین در زمان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که مقاومت و ماندگاری چاپ بر روی لیبل برای کاربر اهمیت زیادی داشته باشدو نیاز باشد چاپ روی لیبل برای مدت زمان زیادی در تمامی شرایط محیطی و در برابر حلال های قوی مانند ایزو پروپیل، بنزین ، الکل و...ماندگارو مقاوم باشد.ریبون رزین بالاترین کیفیت چاپ را دارد و بیشتر برای چاپ بر روی لیبل های پی وی سی ، متال ، اموال ، خرد شونده و.... مورد استفاده قرار می گیرد.

ریبون سوپر رزین (Super Resin Ribbon):
ریبون سوپر رزین تمامی خاصیت های ریبون رزین را با مقاومت و کیفیت بسیار بالاتر دارا می باشد و برای چاپ بر روی لیبل های پی وی سی ، متال ، اموال ، خرد شونده و.... که نیاز است برای مدت زمان های بسیار طولانی و در شرایط محیطی مختلف و در برابر حلال های بسیار قوی و مواد شیمیایی مقاومت داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد.