قبل از خرید ویدئوپروژکتور دقت کنید

پروژکتور ها ابزارهایی محبوب و موثر برای کلاس درس , کسب کار , مساجد , گروه های اجتماعی  , تماشای فیلم و سرگرمی های خانوادگی می باشند . قبل از خرید پروژکتور لازم است تا کاربران نیاز های کاری خود را و شرایط مد نظر برای استفاده از پروژکتور را در نظر بگیرند . این مقاله برای انتخاب و خرید یک پروژکتور مناسب به شما کمک میکند . 5 مورد از بهترین نکاتی را که قبل از خرید پروژکتورتان بهتر است در نظر بگیرید را در زیر بیان کرده ایم . 

1- فضای موجود و رایج ترین استفاده را برای پروژکتور تعیین کنید.

این موضوع به شما کمک می کند تا ویژگی های مهم خود را در هنگام خرید یک پروژکتور محاسبه کنید . برای مثال , اگر پروژکتورتان را به طور مرتب حمل می کنید وزن پروژکتور یک عامل مهم برای شماست . اگر  پروژکتورتان را برای نصب ثابت می خرید وزن آن اهمیتی ندارد. توجه کنید پروژکتور های قابل حمل DLP سبک تر از پروژکتور های قابل حمل LCD است.

2-فاکتور های  مورداستفاده برای طبقه بندی و ارزیابی پروژکتور ها را یاد بگیرید.

رزولوشن یک عامل مهم است . برای مثال , پروژکتور برای مشاهده فیلم ها در یک اتاق  یا سالن کنفرانس بزرگ رزولوشن بالا تر از پروژکتور های  معمولی یک دفتر کار را نیاز دارند. برای استفاده در مکان های مهم لازم است یک پروژکتور با وضوح بالا انتخاب کنید سطح رزولوشن 800*600 پایه برای یک پروژکتور ساده مناسب است . رزولوشن  1024* 768 و یا 1024*1280 یا بالا تر جزئیات بیشتری را ارائه میکند  و تصاویر کیفیت چشم گیر خواهد داشت.روشنایی و کنتراست عناصر مهم کیفیت تصویر هستند . انتخاب و خرید یک پروژکتور برای اتاق های روشن نیازمند سطح روشنایی بالا می باشد.

3- تصمیم بگیرید برای خرید پروژکتورتان چقدر هزینه می کنید .

پروژکتور ها در طیف وسیعی  از قیمت ها در دسترس هستند . لازم است  تا  شما بودجه  و تعادل  هزینه  و ملاحظات  عملکرد در هنگام خرید یک پروژکتور مورد برسی  قرار دهید . و توجه کنید که خرید یک  پروژکتور علاوه بر خرید و هزینه ی خود پروژکتور در بردارنده ی هزینه های جانبی دیگر برای خرید پرده و لوازم جانبی پروژکتور نیز می باشد.

4- هنگام خرید پروژکتور تعداد و نوع ورودی ها و خروجی ها تعیین کنید .

اگر می خواهید که یک ویدئو پروژکتور  مناسب برای انجام کار های سخنرانی و ارائه تصاویر با خروجی های بالا را بخرید باید پروژکتوری با خروجی VGA  و یا خروجی ویدئو را انتخاب کنید . اگر شما قصد تماشای فیلم را با ویدئو پروژکتورتان دارید لازم است تا پروژکتور با ورودی  های کامپوزیتی یا کامپوننت و HDMI را خریداری کنید 

5- برای مقایسه و خرید پروژکتور یک نماینده ی معتبر پروژکتور  را انتخاب کنید .

با خرید از یک نمایندگی معتبر می توانید شدت روشنایی , کنتراست , میزان نویز در طول , عملیات و سایر عوامل را بررسی کنید و به سادگی بتوانید بهترین انتخاب را برای خود بکنید.