راهنمای خرید کاغذ

برای هر کار چاپی نیازمند خرید یک مدل کاغذ مناسب هستید . با وجود تعداد زیادی کاغذ  در بازار انتخاب و خرید مناسب ترین کاغذ برای چاپ می تواند برایتان دشوار باشد . در هنگام خرید کاغذ باید انواع مختلفی از کاغذها را با وزن ، پوشش و ویژگی های متفاوت دیگر مورد بررسی قرار دهید و سپس کاغذ مناسب خود را بخرید . 

اکثر کاربران استفاده کننده از چاپگرها احتمالاً از سری کاغذ های A آگاهی دارند . این سری از  کاغذ ها طیف گسترده ای دارند و به راحتی قابل دسترسی و قابل اندازه گیری هستند . این سری کاغذ ها در سایز های A0 تا A10 در بازار موجودند . 

کاغذ A4 رایج ترین نوع کاغذ قابل استفاده برای چاپ است و اندازه ای در حدود 210 در 297 میلی متر دارد . این سایز کاغذ در بسیاری از وزن های مختلف و با چندین پوشش مختلف در اختیار قرار می گیرد و برای هر کارچاپی مناسب هستند . این اندازه کاغذ نه تنها برای وظایف روزانه مناسب است بلکه برای اهداف خاص هم مناسب است . 

کاغذ A3 اندازه ای در حدود 297 در 420 میلی متر را دارد و دو برابر اندازه ی کاغذ A4 است این اندازه کاغذ به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند اسناد بزرگتری را به چاپ برسانند از جمله قطعات بزرگ گرافیکی یا تصاویر با وضوح بالا . 

چاپگر های بزرگ فرمت A3 بسیار متنوع هستند ، زیرا آن ها توانایی چاپ در هر دو سایز A4 و A3 را دارند و همچنین از موتور های چاپ سریع تری بهره برده اند . 

کاغذهایی با اندازه های کوچکتر نیز در دسترس هستند همانند  کاغذ های A4 و A5 که گزینه های عالی برای چاپ آگهی ها و سایر رسانه های کوچک می باشند . کاغذهایی با اندازه های بزرگ تر نیز وجود دارند مانند کاغذ های A1 و A2 که به شما امکان چاپ پوستر ها و اگهی ها را می دهد . 

کاغذ C طیفی از کاغذ ها هستند که به صورت انحصاری برای پاکت ها استفاده می شوند . اندازه این کاغذ ها از C1 تا C10 متغیر است و عمدتاً با اندازه یمشابه خود در طیف وسیعی از کاغذ ها موجودند . 

علاوه بر موجود بودن طیف وسیعی از کاغذ ها با اندازه های متفاوت ، طیف وسیعی از کاغذ ها با وزن های متفاوت نیز در بازار موجود است . وزن کاغذ به طور کلی در GSM اندازه گیری می شود . به طور کلی ، کاغذ ضخیم تر کاغذی با دوام تر خواهد بود . بنابراین مقادیر مختلف کاغذ با استفاده های مختلف کاغذ ها در اندازه ها و وزن های متفاوت انواع خاصی از کاغذ ها نیز وجود دارند که کاربردهای متفاوتی دارند . 

کاغذ پرینترهای جوهرافشان یا کاغذ جوهرافشان برای استفاده خاص با چاپگر های جوهرافشان طراحی شده است . اشکال مختلفی از کاغذ جوهرافشان در بازار موجود است که به خوبی با جوهر ها کار می کند . از این کاغذ ها می توان برای چاپ عکس ، کارت ویزیت و کاغذ کارت پستال استفاده کرد . 

کاغذهای گلاسه مات و براق دارای پوشش براق یا مات هستند که در چاپ های رنگی کیفیت خوبی را ارائه می دهند . از کاغذ گلاسه برای چاپ رنگی و چاپ مجلات با کیفیت بالا استفاده می شود . 

کاغذهای پشت چسب دار به چسب آغشته شده و یک روکش سیلیکونی در زیر آن قرار گرفته و بعد از چاپ برداشته شده ذتا کاغذ روی سطوح مختلف چسبانده شود