راهنمای خرید ویدئو پروژکتور

اگر بخواهید یک پروژکتور جدید برای کلاس درس ،اتاق جلسه یا تئاتر خریداری کنید ، تصویری که روی صفحه نمایش ایجاد می شود باید بسیار خیره کننده باشد و نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند . درادامه این مقاله به بررسی ویژگی ها و قابلیت ها واصطلاحات رایج پروژکتورها می پردازیم.

نسبت کنتراست

نسبت کنتراست تفاوت بین نور و تاریکی بر روی صفحه نمایش است که توسط یک عدد بیان می شود ، اگر بر روی صفحه نمایشتان و در حین تماشای تصاویر ، روشن ترین ، سفید ترین و تاریک ترین تصاویر را می خواهید دریافت کنید نسبت کنتراست بالا برایتان باید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد . به عنوان مثال یک نسبت کنتراست  1000:1 به این معنی است که درخشان ترین رنگ 1000 برابر روشن تر از قسمت های تیره است .

وضوح

رزولوشن یا وضوح ، تعداد نقطه یا پیکسل مورد استفاده برای نمایش یک تصویر است . رزولوشن های بالاتر باعث می شوند که پیکسل های بیشتری برای ایجاد تصویر استفاده شود ، که باعث می شود تصاویر واضح تر به نمایش در بیایند . وضوح بالا برای نمایش نمودار و ارائه نمودار های دقیق ، متن و ویدئو ها با کیفیت بالا مهم است . این رزولوشن با ترکیب عددی مانند 1200*1920 مشخص می شود . این عدد نشان می دهد که 1920 نقطه به صورت افقی در سراسر صفحه نمایش توسط 1200 نقطه به صورت عمودی ، در مجموع 2.304.000 نقطه تصویر را روی صفحه نمایش نشان می دهند .

هنگام پیدا کردن و خرید پروژکتر خود ، درباره ویژگی های مهم فناوری آن بیشتر مطالعه کنید .

راحتی در استفاده

برای نصب و راه اندازی ساده و آسان یک ویدئو پروژکتور  لازم است تا از قبل نسبت به خرید ویدئو پروژکتور های ساده تر اقدام نمایید . یا پروژکتوری را انتخاب کنید که با دارا بودن ویژگی های فنی و کاربردی اش باعث نصب  وراه اندازی ساده می شود .

فن آوری های پروجکشن

به صورت کلی دو تکنولوژی در اکثر پروژکتورها وجود دارد . dlp و 3lcd . با آگاهی از ویژگی ها و قابلیت های هر کدام نسبت به خرید پروژکتور مناسب تر خود اقدام نمایید .

امکانات اتصالی پروجکشن

پروژکتورها راه های اتصالی سیمی و بیسیم را برای کاربرانش در اختیار دارند و کاربران می توانند به سادگی قبل از خرید در رابطه با این موضوع تصمیم بگیرند .

پشتیبانی محصول

قابلیت اطمینان و هزینه های پروژکتور شما بستکی به یک عامل اصلی دارد : لامپ . در حین خرید پروژکتور خود ،یک پروژکتور با طول عمر بالای بالای لامپ انتخاب کنید . طول عمر مناسب پروژکتور ها حداقل 3000 ساعت می باشد .

اتصالات

اتصالات پروژکتور ها از اهمیت بالایی برخوردارند . انواع مختلفی از پروژکتوها با امکانات اتصالی متفاوت در بازا موجودند . مهم ترین گزینه های اتصالی هر پروژکتور عبارتست از :USB , VGA , HDMI , Component . نیازهای اتصالی خود را قبل از خرید پروژکتور بررسی کنید .