از کارتریج تونر خود بهتر استفاده کنید

.

راهکارهای افزایش عمر کارتریج

مراقبت از هر نوع پرینتر ی جدا از نوع پرینتر (لیزری یا جوهر افشان) نیازمندمراقبت هایی است.مراقبت پرینتر های جوهر افشان اهمیت بالایی دارد به همین دلیل که کارکرد و عمر طولانی پرینتر بسیار مهم می باشدواین دسته از پرینترها از حساسیت بالاتری نسبت به پرینتر های لیزری برخور دارندبه این دلیل که کار کرد وعمر طولانی پرینتربسیار مهم می باشد و این دسته از پرینترها از حساسیت بالاتری نسبت به پرینترهای لیزری برخوردارند..   .  

مراقبت از کارتریج

زمانی که پرینترهای جوهر افشان شما به علت های متفاوت از جمله تمام شدن تونر به یک یا چند کارتریج جوهر نیاز پیدا کرد آن ها را درست وبرابر دستور العمل مخصوص پرینترتان تعویض نمایید.در صورتی که دستور العمل یا دفترچه راهنمای پرینتر خود را ندارید میتوانید آن را از وب سایت شرکت سازنده پرینترتان دریافت کنید. تا زمانی که کارتریج های قدیمی جوهر را عوض کنید آنها را داخل پرینتر نگه دارید تا از خشک شدن تزریق جوهر آن جلوگیری گردد.   

پر کردن مجدد

یکی از  بزرگترین هزینه های پرینتر تعویض کارتریج می باشد. اگر چه استفاده از یک فروشنده ی دست سوم و خریدار کارتریج های غیر اور جینال وطرح میتوانند سبب صرفه جویی در هزینه شوند

ولی دلایل متفاوتی وجودداردکه باید مورد توجه  واقع شوند پر کردن مجدد یک کارتریج جوهر سبب می شود تا گارانتی تعویض کارتریج از بین برودو در برخی موارد نیز استفاده از یک کاتریج جوهر مجددا پر شده سبب  باطل گردیدن گارانتی تعویض خود پرینتر می گردد

همه ی  پرینترها ازجوهرهای خاصی استفاده می کنند و جوهرها به طور کلی به گونه ای طراحی شده اند که سریعا خشک شده ودر برابر محو شدگی مقاوم هستند.راهی برای شناسایی اینکه آیا در پر کردن دوباره  کارتریج از جوهرهای با کیفیت استفاده می شود وجود ندارد مگر اینکه از کار تریج جوهری  اورجینال (اصلی) با برند همان شر کت سازنده استفاده کنند استفاده از کاغذ های پیشنهادی شرکت سازنده چاپگرتان به کار کرد پرینتر کمک کرده و از گیر کردن کاغذ در آن که باعث بروز هزینه های  اضا فی میشود  جلوگیری میکند .

تمیز نگه داشتن 

بازرسی و تمیز نگه داشتن پرینتر در هر زمانی که کارتریج  جوهر آن را تعویض میکنید  باید صورت بگیرد . اگر از یک پرینتر چند کاره باصفحه اسکنر استفاده میکنید ان را با یک پارچه نرم وخشک و بدون پرز تمیز کنید میتوانید از تمیز کننده های مناسب برای تمیز کردن شیشه آن استفاده کنید واز به کار بردن تمیز کنندگی با خاصیت خورندگی و سایندگی اجتناب کنید . قبل از انجام هر کاری پرینتر خود را خاموش کنید وسیم آن را از برق خارج کنید سینی کاغذ را خارج کرده وآن را با یک پارچه تمیز بدون پرز تمییز کنید . اگر در حین پرینت بر روی کاغذ هایتان لکه مشاهده کردید باید هد پرینترتان را تعویض نمایید . 

خنک نگه داشتن 

هر پرینتری دارای یک سیکل کاری پیشنهادی از طرف شرکت سازنده پرینتر است (حد اکثر میزان پرینت ماهانه به کاربران ارائه میشود) کاربران با توجه به این حجم توصیه شده باید در ماه از پرینترهایشان پرینت گرفته و از پرینتهای اضافی خودداری کنند . توجه کنید که گرفتن پرینت اضافه تر از حجم گفته شده باعث بروزمشکلاتی جدید در پرینترتان میشود

تنظیم.

همه پرینترهای جوهر افشان ویژگی هایی از قبیل چاپ اتومات ،هد پرینتر یا فرایند اصلاح کیفیت پرینت هستند . اگر بعد پرینت متن هاو تصاویر مورب و نا هموار به نظر میرسد با استفاده از دستور العمل های موجود در دفتر چه راهنمای  پرینتر چگونگی فرایند تنظیم هد پرینت را انجام دهید.  .