آموزش reset maintenance در پرینترهای اپسون

کمپانی اپسون در جهت افزایش طول عمر پرینتر ها و چندکاره های خود ,  مطابق استاندارد های تعیین شده توسط مهندسین و متخصصین خودبعد از مقدار مشخصی چاپ , پرینت , اسکن ویا کپی گزینه reset maintenance را ارایه کرده است . با فعال کردن reset maintenance روی پرینتر و چندکاره اپسون خود ، چاپگر شما از کار افتاده و چراغ قطره و کاغذ به صورت یکی در میان شروع به چشمک زدن می کند .

به طور دقیق تر کمپانی اپسون با قرار دادن این گزینه در چاپگرهای خود به کاربرانش این موضوع را اعلام می کند که پرینتر جهت سرویس دوره ای و بررسی صحت عملکرد لازم است تا به شرکت منتقل گردد تا در صورت نیاز ، روغن کاری قطعات متحرک و تعویض PAD maintenance انجام گردد و صحت عملکرد پرینتر نیز بررسی گردد .

بعد از بررسی دقیق و موشکافانه پرینترتان ، متخصصان و مهندسین کمپانی epson توسط نرم افزار مخصوص خود ، شمارنده این سرویس پرینتر را نیز صفر می نماید تا پرینتر به حالت عادی برگردد .

نکته :

شمارنده اصلی که تعداد چاپ انجام شده توسط پرینتر را نشان می دهد تغییر نمیکند و فقط شمارنده maintenance صفر خواهد شد .

با توجه به اینکه در بعضی از کشورها از جمله کشور ما اینکار برای کاربران هزینه و زمان زیادی را در بر دارد ، کاربران تمایلی به انجام این نوع سرویس های دوره ای را ندارند فقط جهت انجام ریست شمارنده ( reset maintenance )مراجعه می نمایند .

نرم افزار ریست بعضی از این چاپگرها و پرینترها به صورت رایگان وجود دارد که در سایت اصلی اپسون استور قرار داده شده است ولی برای سایر مدل ها باید نرم افزار ریست آنها خریداری گردد یا اینکه با مراجعه به محل شرکت برای کاربران انجام می شود .

خریداران محترم اپسون استور به همراه پرینترهای خریداری شده خود می توانند یکبار از خدمات ریست پرینتر در کمپانی اپسون استفاده نمایند .

نکته : انجام هر بار هد کلین ( head clean ) و پاور کلین ( power clean ) مقدار زیادی به این شمارنده اضافه خواهد کرد .