آموزش روشن و خاموش کردن پروژکتور های اپتما

-روشن کردن پروژکتور optoma-
1- پوشش لنز را بردارید.
2- سیم برق را به پروژکتور وصل کنید.
3- دستگاه های متصل را روشن کنید.
4- اطمینان حاصل کنید که چراغ برق چشمک میزند و سپس دکمه برای روشن شدن پروژکتور فشار دهید.
در هنگام روشن شدن پروژکتور آرم یا لوگوی کمپانی سازنده پروژکتور به نمایش در می آید اگر قفل امنیتی پروژکتور فعال باشد به تنظیمات امنیتی در صفحه راهنمای پروژکتورتان مراجعه کنید
5- اگر به عنوان منبع بیش از یک دستگاه به پروژکتورتان متصل است با انتخاب گزینه منبع یا source منبعتان را ار ورودی های متوالی انتخاب نمایید .
نکته: با توجه به تفاوت در برنامه های کاربردی برای هر کشور , تنظیمات ممکن است متفاوت باشد حتما قبلاز نصب و روشن کردن پروژکتورتان دفترچه راهنما را مشاهده کنید.
-خاموش کردن پروژکتور-
1- دکمه power بر روی کنترل پروژکتورتان را فشار دهید. می توانید این دکمه را از روی پروژکتور نیز فشار دهید . با فشار اولیه این دکمه پیغامی با موضوع اگر می خواهید پروژکتور خاموش شود دوباره کلید power را فشار دهید را مشاهده خواهید کرد . دکمه را دوباره فشار دهید تا خاموش شود .
2- در هنگام خاموش شدن پروژکتور چراغ سبز روی پروژکتور 1 ثانیه روشن و 1 ثانیه خاموش می شود و فن پروژکتور به منظور خنک کردن پروژکتور روشن می ماند  , پس از مدتی فن نیز خاموش می شود.
اگر می خواهید تا پروژکتور را روشن نگه دارید و از خاموش کردن آن پشیمان شده اید با ید صبر کنید تا پروژکتور چرخه خنک کننده ر ا به پایان برساند و به حالت آماده به کار در آید و سپس با فشار دکمه power دوباره پروژکتور را روشن کنید.
3- در پایان خاموش شدن پروژکتور فن پروژکتور کابل برق را خارج سازید .

-نکات مهم-
هنگامی که نشانگر LED به رنگ قرمز روشن میشود و پروژکتور به صورت خودکار خاموش میشود بدون هیچ کاری به صورت خود سرانه با تعمیر کار متخصص پروژکتور تماس بگیرید.
 اگر چراغ LED پروژکتور به رنگ قرمز به صورت دائم در آمد نه چشمک زن و پروژکتور به صورنت ابوماتیک خاموش شد این نمر برای زمانی است که پروژکتورتان داغ شده و لازم است تا فن پروژکتور عملیات خنک سازی را انجام دهد اما اگر این مشکل طولانی و پی در پی شد با تعمیر کار پروژکتور تماس بگیرید.