آموزش استفاده از پرینتر

- همه هشدار ها و دستورالعمل ها ی علمتگذاری شده در پرینتر را رعایت کنید . 

- پرینتر را در معرض تکان های شدید فیزیکی یا لرزش های قوی قرار ندهید .

- همیشه قبل از حرکت دادن یا تمیز کردن پرینتر برق آن را قطع کنید . 

- برای جلوگیری از گیر کردن کاغذ هرگز هنگام چاپ سیم برق را از پرینتر بیرون نکشید قاب کارتریج را باز نکنید یا کاغذی را دستگاه وارد نکرده یا از ان خارج نکنید . 

- هنگام حمل و نقل پرینتر ، حتما کارتریج تونر را از دستگاه بیرون بیاورید . 

- برای جلوگیری از قرار گرفتن کارتریج تونر در معرض نور ، آن را در کیسه محافظ اصلی خود قرار داده یا درون یک پارچه ضخیم ببندید .

- همیشه هنگام بلند کردن پرینتر زیر آن را بگیرید هرگز دستگاه را با استفاده از سینی با ضمایم ان بلند نکنید . 

- هیچ شیئی را در شکاف ها یا روزنه های دستگاه زیر ان را بگیرید هرگز پرینتر را با استفاده از سینی با ضمایم آن بلند نکنید .

- هیچ شیئی را در شکاف ها یا روزنه های دستگاه وارد نکنید چون ممکن است با نقاط دارای ولتاژ بالا و خطرناک تماس پیدا کند یا باعث اتصال کوتاه شود . این کار ممکن است منجر به آتش سوزی یا برق گرفتگی شود . 

- از افتادن اشیا کوچک نظیر سوزن ، گیره های کاغذ یا منگنه به داخل دستگاه جلوگیری کنید . اگر شیئی داخل دستگاه افتاده بود  برق دستگاه را فورا قطع کرده و با فروشنده مجاز یا راهنمای انلاین تماس بگیرید . 

- دستگاه را تمیز نگاه دارید . انباشته شدن گرد و غبار می تواند باعث شود که پرینتر به طور صحیح کار نکند . 

- در صورتکی که سیم برق یا دو شاخه صدمه دیده یا فرسوده شده باشد ، مایعی درون پرینتر ریخته شده باشد ، پرینتر در معرض باران یا رطوبت قرار گرفته باشد دوشاخه پرینتر را از برق بیرون بکشید و با فروشنده مجاز یا راهنمای انلاین تماس بگیرید . 

- پرینتر را روی یک سطح صاف ، ثابت ، بدون لرزه قرار دهید که به مقدار کافی برای تحمل وزن دستگاه قدرت داشته باشید . 

- دستگاه را در مکانی خشک ، خنک ، تمیز و با تهویه مناسب قرار دهید . 

- مطمئن شوید که مکان عاری از گرد و غبار است . 

- پرینتر را از نور مستقیم خورشید دور نگاه دارید چون به دستگاه صدمه می زند اگر باید دستگاه را در کنار پنجره قرار دهید پرده کلفت یا کرکره نصب کنید . 

- از پرینتر در نزدیکی آب استفاده نکنید . مطمئن شوید که هیچ شی خیس یا مرطوبی با پرینترتان تماس پیدا نمی کند . 

- از پرینتر در بیرون از ساختمان استفاده یا نگهداری نکنید . 

- پرینتر را نزدیک دستگاه هایی که دارای خاصیت آهنربایی می باشند یا میدان مغناطیسی تولید می کنند مانند بلندگو قرار ندهید . 

- در صورت امکان ، پرینتر را در نزدیکی خط تلفن قرار دهید تا خط تلفن به راحتی وصل شود و از هزینه نصب یک پریز تلفن جلوگیری کنید . 

- پرینتر را در نزدیکی یک خروجی برق استاندارد 220 - 240 ولت جریان متناوب قرار دهید . 

- برای اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه و برای حفاظت از آن در برابر داغ شدن بیش از حد که می تواند باعث عملکرد غیر عادی پرینتر شود و اتش سوزی ایجاد کند درچه های خروج هوا را مسدود نکنید . هرگونه روزنه های دستگاه را با قرار دادن آن بر روی تختخوتب ، مبل ، فرش یا هر سطح مشابه دیگر نپوشانید و مسدود نکنید . پرینتر را روی کمد یا تاسیسات لوله کشی ، نزدیک رادیاتور یا منبع دیگر حرارتی قرار ندهید مگر اینکه تهویه مناسب در نظر گرفته شده باشد . در اطراف دستگاه به اندازه کافی فضای ازاد قرار دهید . 

- جعبه یا اثاثیه را در اطراف خروجی برق قرار ندهید . محوطه را ازاد نگاه دارید تا بتوانید به سرعت به خروجی برق دسترسی داشته باشید . اگر متوجه مورد غیر عادی از جمله دود ، بوی عجیب ، سرو صدا در نزدیکی پرینتر شدید فورا دو شاخه پرینتر را از پریز بیرون بکشید . با نمایندگی مجاز یا راهنمای انلاین تماس بگیرید .

- چیزی را روی سیم برق نگذارید و پرینتر را در محلی قرار دهید که روی سیم پا گذاشته نشود . مطمئن شوید که سیم گره دار و پیچ خورده نباشد .