بررسی پرینترهای حرارتی چاپ بارکد

به طور کلی پرینترهای حرارتی از دو تکنولوژی حرارتی مستقیم و یا گاها انتقال حرارت استفاده می کنند . در ادامه ی این مقاله به بررسی این دو تکنولوژی و تفاوت ان ها می پردازیم . 

حرارتی مستقیم

برای چاپ به صورت حرارتی مستقیم نیازمند کاغذهای مخصوص هستید که با گرما واکنش می دهند و به چاپ تصاویر طی یک فرآیند منجر می شوند . به طور کلی واکنش شیمیایی این کاغذ ها مربوط به پوشش رنگی روی کاغذ هاست که منجر به فرآیند چاپ می شود . در پرینترهای حرارتی و به طور کلی چاپ های حرارتی هیچ نیازی به جوهر یا تونر نیست . 

انتقال حرارت

برای چاپ بصورت انتقال حرارت از یک ریبون استفاده می شود . در این نوع سیستم چاپ یک ریبون بین هد چاپ و رسانه انتقال حرارت وجود دارد که از ارتباط مستقیم هد چاپ با مواد چاپی جلوگیری می کند . دوام این نوع چاپ به انتخاب ریبون و کاغذ برای چاپ بستگی دارد . اگر به دنبال یک چاپ با دوام بالا می گردید ریبون های وکس یا رزین بهترین انتخب برای شماست . 

اما ممکن برایتان سوال پیش آید که تفاوت عمده این دو نوع تکنولوژی چاپ در چیست ؟ 

نوعی که انتخاب می کنید بسته به قابلیت ها ، کیفیت چاپ ، دوام تصویر و هزینه دارای تفاوت است . از لحاظ قیمت پرینترهای حرارتی مستقیم به دلیل عدم وجود ریبون ارزان ترند . چاپ های انتقال حرارت هزینه های بالاتری دارند و چاپ هایی را ارائه می دهند که در برابر گرما ، نور و شرایط محیطی مقاوم ترند .