انواع کارتریج لیزری

با پیشرفت روزانه تکنولوژی و بالا رفتن سطح علمی مردم در زمینه های گوناگون اطلاعات کاربران در خصوص لوازم جانبی چاپگر ها نیز افزای یافت . در خصوص معرفی کاتریج که از لوازم جانبی و همراه و ضروری یک پرینتر است می توانیم به اینموضوع اشاره کنیم که کارتریج ها در اصل یک محفظه با سیستم مکانیکی هستند که برای کار خود نیاز به وجود تونر دارند . در اصل کارتریج ها معمولا یک پودر خشک هستند . در فرآیند چاپ در ابتدا تونر داخل کارتریج به کاغذ از طریق درام منتقل می شوند سپس توسط غلطک های تعبیه گرم شده توسط این فرآیند عمل چاپ بر روی کاغذ توسط تونر انجام می شود . 
صنعت تولید تونر کارتریج ها نیز به سرعت با فناوری های دیگر در حال پیشرفت است . در ابتدا تونر کارتریج ها از تونر های جامد به بطری هایی با ظرفیت بسیار بالا تبدیل شده اند که به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند به سادگی با هزینه ای کمتر پرینت هایی بیشتر بگیرند . 
در بررسی عوامل موثر بر روی مصرف تونر عوامل بسیار زیادی وجود دارد .بعضی از سیستم ها درام را به شکل کاملا صحیح بر روی کارتریج ها اقدام می کنند این درصورتی است که بارها گفته شده که این دو بصورت جداگانه نگهداری شوند تا چرخه ی بازدهی کاملا بین آن ها تطابق داشته باشد . 
در چاپگر های موجود در بازار چندین مدل تونر کارتریج وجود دارد که در ادامه این مقاله به بررسی چند مدل از آن ها می پردازیم . در ابتدا اولین مدل کارتریج تونر هایی به شکل بطری ، در ابتدا چیزی که در رابطه با این سری کاتریج تونر ها متوجه خواهید شد این است که این سری شکلی هماند بطری آب دارند .کارتریج تونر های بطری شکل به همان داخل چاپگر شما قرار می گیرند و با شروع کار خود تونر را به واحدهای غلطک و درام ارسال می کنند . این کارتریج تونر های بطری شکل اصولا بازهی بالای 30.000 برگ را برای دستگاه شما به همراه دارند بنابراین انتخابی مناسب برای استفاده در دستگاه های کپی و یا چاپگر های بزرگ است . طراحی این کارتریج تونر ها بگونه ای است که کاربران می توانند به سادگی نسبت به تعویض آنها اقدام کنند سیستم غلطک و درام برای دستگاه هایی با این نوع کارتریج تونر به صورت جداگانه تعبیه شده است . 
مدل بعدی کارتریج تونر ها ، کارتریج هایی با مخزن سنتی می باشد . کارتریج تونر های مخزن دار سنتی در محفظه ی ساخت دارای یک غلطک و درام به عنوان یک سیستم کارتریج هستند . کارتریج تونر های مخزن دارد سنتی به دلیل دارا بودن بسیاری از قطعات ، چرخ دنده ها و دیگر اجزای متحرک از قیمتی بالاتر نسبت به سایر مدل ها و رقیبان برخوردار است . 
درمرحله آخر ، جوهر های جامد یا سیستم های متحرک جامد قراردارند . این نوع کارتریج تونرها اصولا برای دستگاه های کپیو دستگاه های پرینتر چندکاره مورد استفاده قرار می گیرند . سیستم کاری این نوع جوهر ها بدین گونه است که جوهر های جامد ذوب شده و به صورت مایع بر رویکاغذ اسپری می شوند . 
شارژ و تعویض تونر کارتریج 
بهترین و ایده آل ترین راه برای تعویض یا حتی شارژ کارتریج تونر دستگاه خود ، استفاده از بهترین و اورجینال ترین مواد و قطعات موجود است . می توانید با اطمینان کام کارتریج تونر چندکاره خود را به متخصصان پرینتر 118 بسپارید و این اطمینان را داشته باشید کهبهترین کیفیت ذا بدست خواهید آورد و در مقابل هزینه ای مناسب با بودجه مد نظرتان می پردازید .