آموزش نصب پرینتر بر روی ویندوز 10

نصب یک چاپگر در ویندوز 10 معمولا یک پردازش ساده 10 دقیقه ایست که پس از آن می توانید از طریق آن شروع به چاپ کنید. در ادامه این مقاله نحوه افزودن یک چاپگر در ویندوز 10 را می گوییم. شایع ترین روش برای اتصال یک چاپگر به کامپیوتر با کابل usb است که باعث می شود که یک چاپگر محلی قرار بگیرد. شما همچنین می توانید یک چاپگر بی سیم را نصب کنید یا چاپگر متصل به کامپیوتر دیگری را در شبکه خود اضافه کنید.

اضافه کردن چاپگر

1-با استفاده از کابل usb ، چاپگر را به رایانه خود وصل کنید و آن را روشن کنید.

2-برنامه تنظیمات را از منوی شروع stsrt یاز کنید.

3-گزینه devices را باز کنید.

4-گزینه اضافه کردن پرینتر یا اسکنر را انتخاب کنید.

5-اگر ویندوز ، چاپگر شما را تشخیص دهد بر روی نام چاپگر کلیک کنید و دستورالعمل های روی صفحه را به پایان برسانید.

اگر ویندوز چاپگر متصل شما را پیدا نکرد ، بر روی گزینه چاپگر من موجود نیست کلیک کنید .

سپس راهنمای عیب یابی ویندوز به شما کمک می کند تا چاپگرتان را جست و جو کنید.

اگر این موضوع مشکل شما را حل نکرد به وب سایت سازنده پرینترتان رجوع کنید و ابزارهی درایور و نصب را برای چاپگرتان دانلود کنید.

اضافه کردن یک چاپگر بی سیم

مراحل نصب یک چاپگر بی سیم ممکن است بر اساس سازنده متفاوت باشد. به طور کلی پرینترهای مدرن امروزه شبکه شما را شناسایی می کندو نصب به صورت خودکار انجام می گیرد.

1-برای ورود به تنظیمات بی سیم ، از پنل lcd  چاپگر استفاده کنید . در چاپگرهای اپسون کافی است تا تنظیمات شبکه بی سیم را باز کنید.

2-شبکه wi fi خود را انتخاب کنید.شما باید از ssid شبکه خانگی خود مطلع شوید که با کشیدن موس روی نماد wi fi در نوار کاربری می توانید پیدا کنید.

3-رمز عبور شبکه خود را وارد کنید.

در بعضی موارد ممکن است نیاز باشد که به طور موقت چاپگر خود را از طریق usb به کامپیوتر وصل کنیدتا نرم افزار را نصب کنید ، اما در غیر این صورت شما باید چاپگر خود را به صورت خودکار در بخش چاپگرها و اسکنرها در قسمت تنظیمات دستگاه اضافه کنید.

اگر مشکلی پیش آید ، اطمینان حاصل کنید که چاپگر شما نسبتا نزدیک به کامپیوتر است و از روتر بی سیم خیلی دور نیست. اگر چاپگر دارای یک اترنت باشد  ، می توانید آن را به طور مستقیم به روتر خود وصل کنید و آن را با یک رابط مرورگر مدیریت کنید.

اشتراک گذاری یک چاپگر

ویژگی home network ویندوز به نام home group به طور خودکار پرینترها و فایل های  خاصی را با دیگر کامپیوترها در شبکه خانگی خود به اشتراک می گذارد.در ادامه ما یک home group را راه اندازی خواهیم کرد. اگر قبلا این موضوع تنظیم نشده است کارهای زیر را انجام دهید.

اگر شبکه خانگی شما در حال تنظیم ویژگی home group را داشت کارهای زیر را انجام دهید.

1-در ابتدا بر روی نماد بی سیم در نوار وظیفه یا نوار کاربردی کلیک کرده و گزینه open network and sharing center را انتخاب کنید.

2-روی گزینه آماده برای ایجاد در کنار home group کلیک کنید .اگر home group در حال حاظر در شبکه شما وجود داشته باشد پیغام joined را مشاهده خواهید کرد.

3-روی گزینه ایجاد یک home group کلیک کنید.

4-بر روی گزینه بعدی یا next کلیک کنید.

5-آنچه را که می خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید. چاپگرها و دستگاه ها بصورت پیش فرض انتخاب میشوند.

6-نوشتن رمز عبور ، home  group ویندوز را برای شما آماده می کند. برای هر رایانه ای که  می خواهید به صفحه اصلی بپیوندید و به آن نیاز دارید اتصال را برقرار سازید.

7-بر روی گزینه finish یا پایان کلیک کنید.

اشتراک گذاری یک چاپگر در home group

1-بر روی گزینه home group کلیک کنید و سپس دکمه join را فشار دهید.

2-بر روی next یا بعدی کلیک کنید.

3-آنچه را که را میخواهید به اشتراک بگذارید تایید کنید و  روی next کلیک کنید.

4-رمز عبور را وارد کنید و بر روی next کلیک کنید.

5-گزینه پایان یا finish را انتخاب کنید.

6-در ویندوز اکسپلود روی network کلیک کنید، سپس باید چاپگر اشتراک گذاری شده را مشاهده کنید.